Заказать звонок

Як літати з вейпом на літаку

Багатьох туристів, які пересіли з тютюну на пар давно цікавить одне питання: чи можна везти вейп в літаку? Довгий час електронні випарники прирівнювалися до звичайних сигарет, коли справа стосувалася законів, а іноді вейпи і зовсім просто не помічалися широкою публікою. Тому ніхто не знав, як до них ставитися, і чи можна везти вейп в літаку.

Однозначну відповідь на це питання ніхто дати так і не зміг, так як електронки досі ніким і нічим не регулюються, що досить дивно, адже це далеко не новітній винахід. Вирішити таку досить серйозну проблему зважилися власники авіакомпаній, які придумали звід правил, що регулюють транспортування вейпов. Провозити електронні сигарети в літаку можна, але з деякими застереженнями, про які ми і розповімо нижче.

Чи можна брати вейп на борт літака?

Для авіакомпаній безпеку пасажирів не порожній звук (ну, для більшості з них), саме тому всі наші речі так ретельно перевіряються в аеропортах. Особливо прискіпливо ставляться саме до електронних приладів, які навіть вдома можуть замкнути, викликати загоряння і так далі, а на висоті кількох тисяч кілометрів над землею представляють вагому небезпеку.

Електронна сигарета в літаку може транспортуватися як з ручною поклажею, так і в багажі. Але не все так просто. При транспортуванні в багажі акумулятор повинен бути від'єднаний від пристрою і поміщений в пакет. Найкраще в таких випадках використовувати спеціальний контейнер для вейпа і скласти туди його в розібраному стані. Суть в тому, що ваші валізи просвітять рентгеном, і, побачивши акумулятор або два (які, до речі, дуже добре засвічуються), можуть запитати: для чого вони вам потрібні. Далі все залежить від лояльності перевіряючих співробітників, в гіршому випадку можуть не пропустити вас далі чи конфіскувати акумулятори, так що краще не ризикувати.

За офіційними даними з 2006 року по сьогоднішній день відбулося мінімум 3 аварії літака з вини е-сигарет. Залишені в багажному відсіку з підключеним акумулятором вони можуть самостійно включатися від зміни тиску або через несправність, після чого відбувається загоряння. Так що точно не варто нехтувати правилами, вони придумані не для жарту.

Чи змусять вас розлучитися з акумулятором під час перенесення вейпа в ручній поклажі - також залежить від авіакомпанії. Але найчастіше ніхто нічого не вимагає, так що можете сміливо проносити пристрій. Головне - не мати при собі більше 5 електронних сигарет. Такий набір вже вважається «комерційною діяльністю», так що за велику кількість е-сигарет доведеться сплатити податки. Так що вейп в літаку можна сміливо провозити куди завгодно, але не варто відсвічувати їм зайвий раз. Дуже вже не люблять в літаках підозрілі електронні пристрої.

Важливу роль відіграє і вміст літію в батарейках вейпа. Знову ж таки, все залежить від компанії, що здійснює авіаперевезення. Деякі допускають до 2 грам вмісту літію у пристрої, а деякі трохи більше.

Куріння електронної сигарети в літаку

При тривалих авіаперельотах вейперам варто приборкати своє бажання затягтися паром і терпіти, так як курити електронну сигарету в літаку заборонено практично всіма авіакомпаніями. Чому не можна курити електронні сигарети в літаку? Адже вони майже нешкідливі, не викликають вогню і диму. Для такої заборони є кілька досить вагомих причин:

  1. Вимоги техніки пожежної безпеки. По-перше, - вейп працює від акумулятора, який, як уже було сказано, може замкнути і викликати пожежу. По-друге, - в кожному літаку знаходяться датчики диму, що спрацьовують від найменшого диму. Краще зайвий раз їх не турбувати;
  2. Ризик викликати паніку. Клуби диму або навіть маленька цівка випарів можуть налякати ваших попутників, пілотів та інший персонал. Люди літають різні, так що не варто випробовувати їх нерви на міцність;
  3. Замкнутий простір. Як не крути, а з літака нікуди не дінешся під час руху. Це стосується не тільки пасажирів, але і пара, який після виходу з е-сигарети осяде на апаратурі, ілюмінаторі, та й на інших пасажирів теж;
  4. Сьогодні парите ви, і ніхто не проти, а завтра ширяє вже весь літак, та так, що пілотові навіть неба не видно з-за клубів пара. А хтось взагалі дістав трубку і почав курити свій улюблений тютюнець 30-річної витримки. Таке точно нікому не сподобається, тому спроби парити і присікаються на корню.

Не варто парити в літаку і просто тому, що ви не єдина людина на борту. У кого-то може бути алергія або просто поганий настрій, і ці люди точно не зрадіють їдким випаровуванням з ароматом ванілі або м'яти.

Практично всі основні авіакомпанії світу забороняють парити електронні сигарети на борту, тому перераховувати їх назви не має сенсу. Набагато простіше буде, якщо ви самостійно запитаєте про це у відповідного персоналу. Таким чином можна уникнути багатьох проблем. Але існують також і компанії, що допускають це. Наприклад, можна курити вейп на борту літаків ірландської авіакомпанії Ryanair, але тільки в тому випадку, якщо електронна сигарета придбана у місцевого бортпровідника. Ймовірно, у них якісь особливі прилади.

Зарядка вейпа в літаку

У всіх літаках є розетки для зарядки телефонів і іншого дуже потрібного обладнання. В економ-класі їх зазвичай небагато, і всі вони бувають зайняті спритнішими користувачами. Але заряджати вейпи на борту зазвичай заборонено, так що доведеться прожити кілька годин без е-сигарети, якщо вона виснажила свій заряд. Чому заряджати прилади заборонено - загадка, але такі правила і їх доведеться дотримуватися. Помічене на зарядці пристрій може викликати найрізноманітніші наслідки, найбільш нешкідливим з яких можна назвати конфіскацію вашого електронного майна на час польоту або назавжди.

Чи можна перевозити інструменти?

У кожного досвідченого вейпера під рукою завжди є різні щипці, викрутки та інші речі для роботи з вейпом або для закручування койлів. Такі пристосування можна перевозити з собою тільки за умови, щовони мають затуплені края. Гострі приналежності необхідно класти тільки в багаж або не брати з собою зовсім.

Чи можна рідину для електронних сигарет брати в літак?

Брати в літак рідину для електронних сигарет не заборонено. Винятком є тільки особливо полохливі авіакомпанії, які забороняють взагалі все. Деякі країни також можуть сприйняти вашу рідину, як щось особливо небезпечне, так що варто ознайомитися з місцевими законами: дізнатися, що можна привозити з собою, а що не можна.

В іншому ж правила з приводу рідини завжди однакові:

  • Перевезення рідин для електронних сигарет в літаку можливе тільки в окремих флаконах об'ємом не більше 100 мл;
  • Сумарний обсяг провозимого добра не може перевищувати 1 л. До слова, це стосується будь-яких рідин: шампунів, духів і навіть звичайної води, а не тільки заправок для вейпа;
  • Будь-яка тара з рідиною повинна в обов'язковому порядку упаковуватися в герметичний, прозорий пакет.

Існують і заборонені речовини, які ви можливо захочете взяти з собою. Наприклад, заборонено возити з собою концентрований нікотин, який використовується для самозамісу, а також різні капсули. Спроби провезти такі речі строго караються. Пляшки з самозамісом також брати на рейс не можна, якщо склад такої рідини записаний самостійно на папірці, адже нікому крім вас не відомо, що саме в такий баночці знаходиться. Рідина для електронних сигарет в літаку може перебувати тільки в фірмовій тарі, на якій є вся інфа про склад і виробника. На склад, до речі, теж буде не зайвим звернути увагу. В деякі країни певні речовини ввозити не можна.

В яких країнах можна спокійно вейпити, а в яких ні?

У кожній країні свої закони стосовно вейпінга. Але, на жаль, або для кого-то на щастя, сьогодні все частіше спостерігається впровадження всіляких заборон на років. Десь можна парити, а десь е-сигарети прирівнюються до тютюну. Безумовно не варто парити на території таких держав:

  • Таїланд. З огляду на певну знаменитість Таїланду в світі, складно повірити, що в такій країні заборонені електронні сигарети. Але факт залишається фактом: у Таїланді не можна продавати вейпи, а також не можна їх ввозити навіть для особистого користування. За такий пристрій можна без проблем отримати до 10 років в'язниці або чималий штраф;
  • Сінгапур. Заборонено все, що стосується вейпінга. За непокор і ввезення пристрою в країну - штраф 1500 доларів;
  • Гонконг. Парити можна, але тільки в призначених для цього «місцях для куріння»;
  • Філіппіни. Повна заборона куріння;
  • Саудівська Аравія. На даній території паріння посеред вулиці також не вітається і загрожує штрафами.

Більш лояльно до вейпінгу відносяться в країнах Євросоюзу. У багатьох з них заборонено тільки поширення вейпов, а парити можна скільки влізе в нелюдних місцях.

Як бачите, провезти з собою вейп на літаку не проблема, якщо знати нюанси. Багато хто навіть примудряються парити під час польоту, але робіть це на свій страх і ризик, а краще просто потерпіть. Перш, ніж відправитися в подорож зі своїм коханим вейпом, вивчіть місцеві закони, які можуть вас торкнутися. У багатьох країнах вони кардинально відрізняються, як і правила у авіакомпаній.

Парити в аеропортах, так само, як і в літаках зазвичай заборонено. Зрозуміло, якщо немає спеціальних місць для курців. У туалеті аеропорту або літака теж не вийде покурити нишком, там зазвичай стоять детектори диму. Хіба що, можна спробувати диміти в кишеню або раковину, що не дуже-то зручно.

Щоб неприємностей не сталося, слід також ознайомитися з правилами ввезення. Це стосується в основному рідин, що містять нікотин, і батарей з літієм. Такі небезпечні, на думку країни, речовини можна ввозити тільки в певній кількості і ні грамом більше. Не намагайтеся обдурити державу, і тоді все буде в порядку, а ви зможете насолоджуватися улюбленим паром після перельоту.

  • Як літати з вейпом на літаку
Рекомендовані товари